top of page

Support

Şartlar

ÖN BİLGİLENDİRME- KULLANIM ŞARTLARI

GİRİŞ

İŞBU BELGE İNTERNET SİTESİNİN KULLANIMINA VE İNTERNET SİTESİ YOLUYLA ÜRÜNLERİN SATIN ALINMASINA DAİR HÜKÜM VE KOŞULLARI BELİRLER.

MÜŞTERİ İNTERNET SİTESİNİ KULLANMADAN ÖNCE KOŞULLARI, ÇEREZ POLİTİKAMIZI VE GİZLİLİK POLİTİKAMIZI OKUMALIDIR. BU İNTERNET SİTESİNİ KULLANDIĞINIZDA VEYA İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN SİPARİŞ VERDİĞİNİZDE, BU KOŞULLARA TABİ OLMA KONUSUNDA AÇIK RIZA GÖSTERDİĞİNİZİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMEKTESİNİZ.

MÜŞTERİ, TÜM KOŞULLARI VE VERİ GİZLİLİĞİ POLİTİKASINI KABUL ETMEDİĞİ TAKDİRDE, İNTERNET SİTESİNİ KULLANMAMALIDIR.

BU KOŞULLAR VE VERİ GİZLİLİĞİ POLİTİKASI DEĞİŞTİRİLEBİLİR. BUNLARI DÜZENLİ OLARAK OKUMAK MÜŞTERİ’NİN SORUMLULUĞUNDADIR.

MÜŞTERİ, İNTERNET SİTESİNİ KULLANDIĞINDA VEYA SÖZLEŞMEYİ OLUŞTURDUĞUNDA YÜRÜRLÜKTE OLAN KOŞULLAR VE VERİ GİZLİLİĞİ POLİTİKASI MÜŞTERİ İÇİN GEÇERLİ OLACAKTIR.

1. BİLGİLERİMİZ

İŞBU İNTERNET SİTESİ YOLUYLA YAPILAN MAL SATIŞLARI, NASUH AKAR MAH. SÜLEYMAN HACIABDULLAHOĞLU CAD. 61/C ÇANKAYA/ANKARA ADRESİNDE YERLEŞİK, 6091045792 NUMARASIYLA HİTİT VERGİ DAİRESİ ANKARA’DA KAYITLI BİR TÜRK ŞİRKETİ OLAN LİNDANİHAN ENDÜSTRİYEL TASARIM DANIŞMANLIK PROJE EĞİTİM YAYINCILIK E-TİCARET SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ TARAFINDAN LİNDANİHAN İSMİYLE GERÇEKLEŞTİRİLİR. LİNDANİHAN’A 0 5324056910 NUMARALI HATTAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

2. TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

2.1.  MÜŞTERİ, WWW.LİNDANİHAN.COM ADRESİNE ÜYE OLURKEN VERDİĞİ KİŞİSEL VE DİĞER SAİR BİLGİLERİN KANUNLAR ÖNÜNDE DOĞRU OLDUĞUNU, LİNDANİHAN'IN BU BİLGİLERİN GERÇEĞE AYKIRILIĞI NEDENİYLE UĞRAYACAĞI TÜM ZARARLARI AYNEN VE DERHAL TAZMİN EDECEĞİNİ BEYAN VE TAAHHÜT EDER.

2.2.  MÜŞTERİ, WWW.LİNDANİHAN.COM ADRESİNE ÜYE OLURKEN OLUŞTURDUĞU ŞİFREYİ BAŞKA KİŞİ YA DA KURULUŞLARA VEREMEZ. MÜŞTERİNİN SÖZ KONUSU ŞİFREYİ KULLANMA HAKKI BİZZAT KENDİSİNE AİTTİR. BU SEBEPLE DOĞABİLECEK TÜM SORUMLULUK İLE ÜÇÜNCÜ KİŞİLER VEYA YETKİLİ MERCİLER TARAFINDAN LİNDANİHAN'A KARŞI İLERİ SÜRÜLEBİLECEK TÜM İDDİA VE TALEPLERE KARŞI, LİNDANİHAN'IN SÖZ KONUSU İZİNSİZ KULLANIMDAN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ TAZMİNAT VE SAİR TALEP HAKKI SAKLIDIR.

2.3. MÜŞTERİ, WWW.LİNDANİHAN.COM ADRESİNİ KULLANIRKEN YASAL MEVZUAT HÜKÜMLERİNE RİAYET ETMEYİ VE BUNLARI İHLAL ETMEMEYİ BAŞTAN KABUL VE TAAHHÜT EDER. AKSİ TAKDİRDE, DOĞACAK TÜM HUKUKİ VE CEZAİ YÜKÜMLÜLÜKLER TAMAMEN VE MÜNHASIRAN MÜŞTERİYİ BAĞLAYACAKTIR.

2.4.  MÜŞTERİ, WWW.LİNDANİHAN.COM ADRESİNİ HİÇBİR ŞEKİLDE KAMU DÜZENİNİ BOZUCU, GENEL AHLAKA AYKIRI, BAŞKALARINI RAHATSIZ VE TACİZ EDİCİ ŞEKİLDE, YASALARA AYKIRI BİR AMAÇ İÇİN, BAŞKALARININ FİKRİ VE TELİF HAKLARINA TECAVÜZ EDECEK ŞEKİLDE KULLANAMAZ. AYRICA, MÜŞTERİ VİRÜS, TROJAN, SOLUCAN, MANTIK BOMBALARI VEYA KÖTÜ AMAÇLI YA DA TEKNOLOJİK AÇIDAN ZARARLI OLAN DİĞER MATERYALLERİ BİLEREK YÜKLEYEREK BU İNTERNET SİTESİNİ KÖTÜYE KULLANIMINDAN KAÇINMAYI TAAHHÜT ETMEKTEDİR. (AYRINTILI BİLGİ MADDE 18.)

2.5.  WWW.LİNDANİHAN.COM SİTESİNDE VE SOSYAL MEDYA KANALLARINDA (FACEBOOK, İNSTAGRAM, TWİTTER, VS.) MÜŞTERİLER TARAFINDAN BEYAN EDİLEN, YAZILAN, KULLANILAN FİKİR VE DÜŞÜNCELER, TAMAMEN MÜŞTERİLERİN KENDİ KİŞİSEL GÖRÜŞLERİDİR VE GÖRÜŞ SAHİBİNİ BAĞLAR. BU GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİN LİNDANİHAN İLE HİÇBİR İLGİ VE BAĞLANTISI YOKTUR. LİNDANİHAN'IN MÜŞTERİNİN BEYAN EDECEĞİ FİKİR VE GÖRÜŞLER NEDENİYLE ÜÇÜNCÜ KİŞİLERİN UĞRAYABİLECEĞİ ZARARLARDAN VE ÜÇÜNCÜ KİŞİLERİN BEYAN EDECEĞİ FİKİR VE GÖRÜŞLER NEDENİYLE MÜŞTERİNİN UĞRAYABİLECEĞİ ZARARLARDAN DOLAYI HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU BULUNMAMAKTADIR.

2.6. MÜŞTERİ, DİĞER İNTERNET KULLANICILARININ YAZILIMLARINA VE VERİLERİNE İZİNSİZ OLARAK ULAŞMAMAYI VEYA BUNLARI KULLANMAMAYI KABUL ETMİŞTİR. AKSİ TAKDİRDE, BUNDAN DOĞACAK HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUKLAR TAMAMEN MÜŞTERİYE AİTTİR.

2.7. LİNDANİHAN'IN HER ZAMAN TEK TARAFLI OLARAK GEREKTİĞİNDE MÜŞTERİNİN ÜYELİĞİNİ SİLME, MÜŞTERİYE AİT DOSYA, BELGE VE BİLGİLERİ SİLME HAKKI VARDIR. LİNDANİHAN GEREKTİĞİNDE MÜŞTERİNİN VERMİŞ OLDUĞU SİPARİŞTE DÜZELTME, İPTAL ETME HAKKINA SAHİPTİR. MÜŞTERİ İŞBU TASARRUFU ÖNCEDEN KABUL EDER. BU DURUMDA, LİNDANİHAN'IN HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR. (AYRINTILI BİLGİ MADDE 7.)

2.8. WWW.LİNDANİHAN.COM SİTESİ YAZILIM VE TASARIMI LİNDANİHAN MÜLKİYETİNDE OLUP, BUNLARA İLİŞKİN TELİF HAKKI VE/VEYA DİĞER FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI İLGİLİ KANUNLARCA KORUNMAKTA OLUP, BUNLAR  MÜŞTERİ TARAFINDAN İZİNSİZ KULLANILAMAZ, İKTİSAP EDİLEMEZ VE DEĞİŞTİRİLEMEZ. BU WEB SİTESİNDE ADI GEÇEN BAŞKACA ŞİRKETLER VE ÜRÜNLERİ SAHİPLERİNİN TİCARİ MARKALARIDIR VE AYRICA FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI KAPSAMINDA KORUNMAKTADIR.

2.9. WWW.LİNDANİHAN.COM ADRESİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ VE GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK OLARAK YASAL MEVZUAT ÇERÇEVESİNDE BİR TAKIM BİLGİLER TOPLANABİLİR. SİTEYE ERİŞMEK İÇİN KULLANILAN İNTERNET SERVİS SAĞLAYICISININ ADI VE INTERNET PROTOKOL (IP) ADRESİ, SİTEYE ERİŞİLEN TARİH VE SAAT, SİTEDE BULUNULAN SIRADA ERİŞİLEN SAYFALAR VE SİTEYE DOĞRUDAN BAĞLANILMASINI SAĞLAYAN WEB SİTESİNİN İNTERNET ADRESİ GİBİ BİRTAKIM BİLGİLER TOPLANABİLİR.

2.10. LİNDANİHAN KULLANICILARINA DAHA İYİ HİZMET SUNMAK, ÜRÜNLERİNİ VE HİZMETLERİNİ İYİLEŞTİRMEK, SİTENİN KULLANIMINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN KULLANICILARININ ÖZEL TERCİHLERİNE VE İLGİ ALANLARINA YÖNELİK ÇALIŞMALARDA MÜŞTERİLERİN KİŞİSEL BİLGİLERİNİ KULLANABİLİR.

2.11. MÜŞTERİ, YÜRÜRLÜKTE BULUNAN VE/VEYA YÜRÜRLÜĞE ALINACAK UYGULAMALAR KAPSAMINDA LİNDANİHAN İŞTİRAKİ OLAN TÜM ŞİRKETLER TARAFINDAN  KENDİSİNE ÜRÜN VE HİZMET TANITIMLARI, REKLAMLAR, KAMPANYALAR, AVANTAJLAR, ANKETLER  VE DİĞER MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ UYGULAMALARI SUNULMASINA İZİN VERDİĞİNİ BEYAN VE KABUL EDER.  

2.12. MÜŞTERİ, WWW.LİNDANİHAN.COM ADRESİNE ÜYE OLURKEN VE/VEYA BAŞKA YOLLARLA GEÇMİŞTE VERMİŞ OLDUĞU VE/VEYA GELECEKTE VERECEĞİ KİŞİSEL ALIŞVERİŞ VE DAVRANIŞ BİLGİLERİNİN YUKARIDAKİ AMAÇLARLA TOPLANMASINA İZİN VERDİĞİNİ BEYAN VE KABUL EDER.
MÜŞTERİ, LİNDANİHAN  İŞTİRAKİ OLAN TÜM ŞİRKETLER İLE PAYLAŞILMASINA, LİNDANİHAN İŞTİRAKİ OLAN TÜM ŞİRKETLER TARAFINDAN KULLANILMASINA VE ARŞİVLENMESİNE İZİN VERDİĞİNİ BEYAN VE KABUL EDER.
MÜŞTERİ AKSİNİ BİLDİRMEDİĞİ SÜRECE ÜYELİĞİ SONA ERDİĞİNDE DE VERİLERİN TOPLANMASINA, LİNDANİHAN İŞTİRAKİ OLAN TÜM ŞİRKETLER İLE PAYLAŞILMASINA, LİNDANİHAN İŞTİRAKİ OLAN TÜM ŞİRKETLER TARAFINDAN KULLANILMASINA VE ARŞİVLENMESİNE İZİN VERDİĞİNİ BEYAN VE KABUL EDER.
MÜŞTERİ AKSİNİ BİLDİRMEDİĞİ  SÜRECE LİNDANİHAN VE LİNDANİHAN İŞTİRAKİ OLAN TÜM ŞİRKETLERİN  KENDİSİ İLE  İNTERNET, TELEFON, SMS,  VB. İLETİŞİM KANALLARI KULLANARAK İRTİBATA GEÇMESİNE İZİN VERDİĞİNİ BEYAN VE KABUL EDER.
MÜŞTERİ YUKARIDA BAHSİ GEÇEN BİLGİLERİN TOPLANMASI,  PAYLAŞILMASI, KULLANILMASI, ARŞİVLENMESİ VE KENDİSİNE ERİŞİLMESİ NEDENİYLE DOĞRUDAN VE/VEYA DOLAYLI MADDİ VE/VEYA MANEVİ MENFİ VE/VEYA MÜSPET, VELHASIL HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI KONUSUNDA TALEPTE BULUNMAYACAĞINI VE LİNDANİHAN İŞTİRAKİ OLAN ŞİRKETLERİ SORUMLU TUTMAYACAĞINI BEYAN VE KABUL EDER.
MÜŞTERİ VERİ PAYLAŞIM TERCİHLERİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTERSE, BU TALEBİNİ LİNDANİHAN’IN MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÇAĞRI MERKEZİNE  İLETEBİLİR.

2.13. LİNDANİHAN, MÜŞTERİNİN KİŞİSEL BİLGİLERİ YASAL BİR ZORUNLULUK OLARAK İSTENDİĞİNDE VEYA
(A) YASAL GEREKLERE UYGUN HAREKET ETMEK VEYA LİNDANİHAN’A TEBLİĞ EDİLEN YASAL İŞLEMLERE UYMAK;
(B) LİNDANİHAN VE WWW.LİNDANİHAN.COM AİLESİNİN HAKLARINI VE MÜLKİYETİNİ KORUMAK VE SAVUNMAK İÇİN GEREKLİ OLDUĞUNA İYİ NİYETLE KANAAT GETİRDİĞİ HALLERDE AÇIKLAYABİLİR.

2.14. WWW.LİNDANİHAN.COM ADRESİNİN VİRÜS VE BENZERİ AMAÇLI YAZILIMLARDAN ARINDIRILMIŞ OLMASI İÇİN MEVCUT İMKANLAR DÂHİLİNDE TEDBİR ALINMIŞTIR. BUNUN YANINDA NİHAİ GÜVENLİĞİN SAĞLANMASI İÇİN KULLANICININ, KENDİ VİRÜS KORUMA SİSTEMİNİ TEDARİK ETMESİ VE GEREKLİ KORUNMAYI SAĞLAMASI GEREKMEKTEDİR. BU BAĞLAMDA MÜŞTERİ WWW.LİNDANİHAN.COM ADRESİNE GİRMESİYLE, KENDİ YAZILIM VE İŞLETİM SİSTEMLERİNDE OLUŞABİLECEK TÜM HATA VE BUNLARIN DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI SONUÇLARINDAN KENDİSİNİN SORUMLU OLDUĞUNU KABUL ETMİŞ SAYILIR.

2.15. LİNDANİHAN SİTENİN İÇERİĞİNİ DİLEDİĞİ ZAMAN DEĞİŞTİRME, KULLANICILARA SAĞLANAN HERHANGİ BİR HİZMETİ DEĞİŞTİRME YA DA SONA ERDİRME VEYA WWW.LİNDANİHAN.COM ADRESİNDE KAYITLI KULLANICI BİLGİ VE VERİLERİNİ SİLME HAKKINI SAKLI TUTAR.

2.16. LİNDANİHAN, MÜŞTERİLİK SÖZLEŞMESİNİN KOŞULLARINI HİÇBİR ŞEKİL VE SURETTE ÖN İHBARA VE/VEYA İHTARA GEREK KALMAKSIZIN HER ZAMAN DEĞİŞTİREBİLİR, GÜNCELLEYEBİLİR VEYA İPTAL EDEBİLİR. DEĞİŞTİRİLEN, GÜNCELLENEN YA DA YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILAN HER HÜKÜM, YAYIN TARİHİNDE TÜM MÜŞTERİLER BAKIMINDAN HÜKÜM İFADE EDECEKTİR.( AYRINTILI BİLGİ MADDE 28.)

2.17. LİNDANİHAN, İŞ BU SÖZLEŞME UYARINCA, MÜŞTERİLERİNİN KENDİSİNDE KAYITLI ELEKTRONİK POSTA ADRESLERİNE BİLGİLENDİRME MAİLLERİ VE CEP TELEFONLARINA BİLGİLENDİRME SMSLERİ GÖNDERME YETKİSİNE SAHİP OLMAKLA BERABER, MÜŞTERİ İŞBU SÖZLEŞMESİNİ ONAYLAMASIYLA BERABER BİLGİLENDİRME MAİLLERİNİN ELEKTRONİK POSTA ADRESİNE VE BİLGİLENDİRME SMSLERİNİN CEP TELEFONUNA GÖNDERİLMESİNİ KABUL ETMİŞ SAYILACAKTIR. MÜŞTERİ MAİL VEYA SMS ALMAKTAN VAZGEÇMEK İSTERSE, WWW.LINDANIHAN.COM ÜZERİNDEN İRTİBATA GEÇEBİLİR.

3. İNTERNET SİTESİNDEKİ BİLGİLERİNİZ VE ZİYARETLERİNİZ

MÜŞTERİNİN İSTEDİĞİ ÜRÜNÜ SATIN ALABİLMESİ İÇİN KİŞİSEL BİLGİLERİNİ PAYLAŞMASI GEREKMEKTEDİR. LİNDANİHAN İLE PAYLAŞTIĞINIZ BİLGİLER VEYA KİŞİSEL VERİLER VERİ GİZLİLİĞİ POLİTİKASI UYARINCA İŞLENİR. MÜŞTERİ İNTERNET SİTESİNİ KULLANDIĞINDA LİNDANİHAN İLE PAYLAŞTIĞI TÜM BİLGİLERİN DOĞRU VE GERÇEK OLDUĞUNU TEYİT EDEREK İŞBU BİLGİLERİN VE KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNİ KABUL ETMİŞ SAYILIR.

MÜŞTERİ’NİN İLGİSİNİ AÇIK ŞEKİLDE LİNDANİHAN’A BEYAN ETMESİ HALİNDE, LİNDANİHAN EN YENİ KOLEKSİYONLAR, KATALOGLAR, KAMPANYALAR VE ÖZEL TEKLİFLER HAKKINDA POSTA, E-POSTA VE/VEYA SMS YOLUYLA MÜŞTERİ’Yİ BİLGİLENDİREBİLİR.

 4.İNTERNET SİTESİNİN KULLANIMI

İNTERNET SİTESİNİ KULLANARAK VE/VEYA İNTERNET SİTESİ YOLUYLA HERHANGİ BİR SİPARİŞ VEREREK;

MÜŞTERİ;

1. İNTERNET SİTESİNİ YALNIZCA MEŞRU TALEPLER VEYA SİPARİŞLER İÇİN KULLANMAYI,

2. GERÇEKÇİ OLMAYAN, ASILSIZ VEYA SAHTE SİPARİŞLER VERMEMEYİ; LİNDANİHAN’IN BÖYLE BİR SİPARİŞİN YAPILDIĞINA DAİR MAKUL BİR KANAATİ OLDUĞUNDA, LİNDANİHAN’IN SİPARİŞİ İPTAL ETME VE KONUYA İLİŞKİN İLGİLİ YETKİLİLERİ BİLGİLENDİRME HAKKINA SAHİP OLDUĞUNU,

3. LİNDANİHAN’A DOĞRU VE GÜNCEL E-POSTA, POSTA VE/VEYA DİĞER İLETİŞİM BİLGİLERİNİ SUNMAYI VE GEREKLİ OLMASI DURUMUNDA LİNDANİHAN’IN BU BİLGİLERİ MÜŞTERİ İLE İLETİŞİM KURMAK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİ KABUL, BEYAN VE TAAHHÜT ETMİŞ OLUR.

MÜŞTERİ’NİN, SİPARİŞİ TAMAMLAMAK İÇİN İHTİYAÇ DUYULAN BİLGİLERİN TÜMÜNÜ LİNDANİHAN’A VERMEDİĞİ HALLERDE, LİNDANİHAN SİPARİŞİ TAMAMLAMAYABİLİR. MÜŞTERİ İNTERNET SİTESİ YOLUYLA SİPARİŞ VERDİĞİNDE, EN AZ 18 YAŞINI TAMAMLAMIŞ OLDUĞUNU VE YASAL OLARAK TEMYİZ KUDRETİNİ HAİZ SÖZLEŞME KURMAYA MUKTEDİR OLDUĞUNU ONAYLAMAKTADIR.

5.HİZMETLERİN KULLANILABİLİRLİĞİ

BU İNTERNET SİTESİNDE SUNULAN ÜRÜNLER YALNIZCA DÜNYANIN HER YERİNE TESLİMAT İÇİN UYGUNDUR. 

6.SÖZLEŞMENİN KURULMASI

MÜŞTERİ, SİPARİŞ VERMEK İÇİN, ONLİNE SATIN ALMA SÜRECİNİ İZLEMELİ VE "ÖDEMEYİ ONAYLA" SEÇENEĞİNİ TIKLAMALIDIR. BUNU YAPTIKTAN SONRA MÜŞTERİ, SİPARİŞİN ALINDIĞINI ONAYLAYAN BİR E-POSTA ALIR. LİNDANİHAN TARAFINDAN BÖYLE BİR ONAY MÜŞTERİ’YE SUNULMAMIŞSA, SÖZLEŞME KURULMAMIŞ SAYILIR.

7.ÜRÜNLERİN BULUNABİLİRLİĞİ

TÜM SİPARİŞLER STOKLARDA BULUNABİLİR OLMASINA BAĞLIDIR. TEDARİK SIKINTISI YAŞANDIĞINDA VEYA ÜRÜN ARTIK STOKTA OLMADIĞINDA, LİNDANİHAN SİPARİŞİN TAMAMINI VEYA BİR KISMINI İPTAL EDEREK, TARAFINIZA GÖNDERMEYEBİLİR. İPTAL EDİLME DURUMUNDA GÖNDERİLMEYEN ÜRÜN/ÜRÜNLER İÇİN ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ TUTARI LİNDANİHAN MÜŞTERİ’YE İADE EDER.

8. SİPARİŞİN REDDİ

LİNDANİHAN’IN İNTERNET SİTESİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ GERİ ÇEKME VE/VEYA İNTERNET SİTESİNDEKİ HERHANGİ BİR MATERYALİ VEYA İÇERİĞİ KALDIRMA VEYA DÜZELTME HAKKI HER DAİM SAKLIDIR. LİNDANİHAN KENDİSİNE İLETİLEN TÜM SİPARİŞLERİ İŞLEMEK İÇİN TÜM MAKUL ÇABAYI SARF EDECEK OLSA DAHİ, BİR SİPARİŞİ ALDIKTAN VEYA MÜŞTERİ’YE SİPARİŞ ONAYI GÖNDERDİKTEN SONRA OLAĞANDIŞI DURUMLARIN MEYDANA GELMESİ HALİNDE SİPARİŞİ YERİNE GETİRMEYİ VEYA ONAYLAMAYI REDDETME HAKKINI HER ZAMAN SAKLI TUTAR.

LİNDANİHAN, MÜŞTERİ’YE VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFA KARŞI, İNTERNET SİTESİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ GERİ ÇEKTİĞİ, HERHANGİ BİR MATERYALİ VEYA İÇERİĞİ KALDIRDIĞI VEYA DÜZELTTİĞİ YA DA SİPARİŞİ ALDIKTAN VEYA SİPARİŞ ONAYINI GÖNDERDİKTEN SONRA ONU YERİNE GETİRMEYİ VEYA ONAYLAMAYI REDDETTİĞİ İÇİN SORUMLU TUTULAMAZ.

9.TESLİMAT

LİNDANİHAN, STOKTAKİ BULUNABİLİRLİĞE BAĞLI OLARAK VE HERHANGİ BİR OLAĞANDIŞI DURUM OLMADIĞI MÜDDETÇE, TESLİMAT ONAYI’NDA LİSTELENEN ÜRÜNLERİN SİPARİŞLERİNİ TESLİMAT ONAYI’NDA BELİRTİLEN TESLİMAT TARİHİNE KADAR, TAHMİNİ TESLİMAT TARİHİ BELİRTİLMEYEN SİPARİŞLERİ İSE SİPARİŞ ONAY TARİHİNDEN İTİBAREN EN FAZLA 14 (ONDÖRT) GÜN İÇİNDE TESLİM EDER.

ÜRÜNLERİN TEDARİĞİNİN LİNDANİHAN’IN KONTROLÜ DIŞINDA BİR DURUM SEBEBİYLE GECİKMESİ HALİNDE, LİNDANİHAN; MÜŞTERİ’Yİ MÜMKÜN OLAN EN KISA ZAMANDA DURUMDAN HABERDAR EDER VE GECİKMENİN ETKİSİNİ EN AZA İNDİRMEK İÇİN ÖNLEMLER ALIR.

LİNDANİHAN KONTROLÜ DIŞINDA BİR DURUM SEBEBİYLE YAŞANAN GECİKMELER KONUSUNDA SORUMLU OLMAZ. ANCAK ÇOK CİDDİ BİR GECİKME RİSKİ OLDUĞUNDA, MÜŞTERİ LİNDANİHAN’A ULAŞARAK SÖZLEŞMEYİ SONLANDIRABİLİR VE MÜŞTERİ ÖDEMESİNİ YAPTIĞI ANCAK TESLİM ALMADIĞI ÜRÜNLERE İLİŞKİN PARASINI GERİ ALABİLİR.

CUMARTESİ, PAZAR VE RESMİ TATİL GÜNLERİNDE KARGO ÇIKIŞI VE KARGO TESLİMATI YAPILMAZ.

10. TESLİM EDEMEME HALİ

TESLİMAT MÜMKÜN OLMAZSA, (MÜŞTERİ SİPARİŞ ESNASINDA VERDİĞİ İLETİŞİM ADRESİNDE BULUNAMAZSA, MÜŞTERİNİN VERDİĞİ ADRES, KARGO ŞİRKETLERİNİN DAĞITIM ALANINDA BULUNMUYORSA VEYA MÜŞTERİ KARGOYU ALMAKTAN VAZGEÇTİYSE) ÜRÜN/ÜRÜNLER BEKLETİLMEK ÜZERE YURTİÇİ KARGO ŞUBESİNE GERİ GÖTÜRÜLÜR.

MÜŞTERİYE AİT KARGO 3 İŞ GÜNÜ YURTİÇİ KARGO ŞUBESİNDE BEKLETİLİR. BU SÜRE İÇERİSİNDE MÜŞTERİ KARGOSUNU ŞUBEDEN TESLİM ALABİLİR. ALMADIĞI TAKDİRDE, SÖZLEŞME SONLANMIŞ SAYILIR.

SİPARİŞE KONU ÜRÜN TESLİMAT ADRESİNE GETİRİLİP DE LİNDANİHAN'DAN KAYNAKLI OLMAYAN BİR SEBEPTEN ÖTÜRÜ TESLİMAT GERÇEKLEŞMEZ VE MÜŞTERİ TAKİP EDEN ÜÇ (3) GÜN İÇİNDE TESLİMAT İÇİN LİNDANİHAN İLE İLETİŞİME GEÇMEZSE, MÜŞTERİNİ'NİN SÖZLEŞMEYE AYKIRI DAVRANDIĞINDAN BAHİSLE SÖZLEŞME FESHEDİLİR. SÖZLEŞMENİN SONLANDIRILMASININ SONUCU OLARAK, LİNDANİHAN, MÜŞTERİ’DEN ALDIĞI BÜTÜN ÖDEMELERİ, HERHANGİ BİR MAKUL OLMAYAN GECİKME OLMAKSIZIN, HER HALÜKARDA, İŞBU SÖZLEŞMENİN SONLANDIRILMASINDAN SONRAKİ ON BEŞ (15) GÜN İÇİNDE MÜŞTERİ’YE İADE EDECEKTİR. MÜŞTERİ, SÖZLEŞMENİN SONLANDIRILMASINDAN KAYNAKLANAN NAKLİYE İŞLEMİNİN EK MALİYETİ OLABİLECEĞİNİ VE LİNDANİHAN’IN BU MALİYETİ MÜŞTERİ’YE YANSITMA HAKKINA SAHİP OLACAĞINI UNUTMAMALIDIR.

11.RİSK VE MÜLKİYET

LİNDANİHAN’IN BELİRLEDİĞİ KURYE/KARGO ŞİRKETİ İLE TESLİMATI MÜŞTERİ KABUL ETTİĞİ MÜDDETÇE TESLİMATA KADAR ÜRÜNLERE İLİŞKİN HER TÜRLÜ YARAR VE HASAR LİNDANİHAN’IN SORUMLULUĞUNDA OLACAKTIR. ÜRÜNLERİN MÜLKİYETİ, SÖZ KONUSU ÜRÜNÜN MÜŞTERİ’YE VEYA TESLİMAT ADRESİNDE BULUNAN KİŞİYE TESLİMİNDEN İTİBAREN MÜŞTERİ’YE GEÇER. (MÜLKİYETİN DEVRİ)

12.FİYAT VE ÖDEME

ÜRÜNLERİN FİYATI, İNTERNET SİTESİNDE BELİRLENDİĞİ ŞEKİLDEDİR. LİNDANİHAN İNTERNET SİTESİNDEKİ TÜM FİYATLARIN DOĞRU OLDUĞUNDAN EMİN OLMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPMASINA RAĞMEN, BU KONUDA HATALAR MEYDANA GELEBİLİR.

MÜŞTERİ’NİN SİPARİŞ ETTİĞİ ÜRÜNLERİN FİYATINDA BİR HATA BULUNMASI DURUMUNDA LİNDANİHAN, MÜŞTERİ’Yİ MÜMKÜN OLAN EN KISA SÜREDE BİLGİLENDİREREK MÜŞTERİ’YE SİPARİŞİ DOĞRU FİYAT ÜZERİNDEN ONAYLAMA VEYA SİPARİŞİNİ İPTAL ETME SEÇENEKLERİNİ SUNAR.

LİNDANİHAN MÜŞTERİ’YE ULAŞAMAZSA SİPARİŞİ İPTAL EDİLMİŞ KABUL EDEREK ÜRÜNLER İÇİN ÖDEME YAPILAN MİKTAR MÜŞTERİ’YE İADE EDİLİR. FİYATLANDIRMA HATASI BARİZ VE KESİNSE VE İNTERNET SİTESİNDE KAYITLI ÜRÜN FİYATININ BARİZ BİR ŞEKİLDE HATALI FİYAT OLDUĞU ANLAŞILABİLECEKSE, LİNDANİHAN ÜRÜNLERİ MÜŞTERİ’YE HATALI (NORMALDE OLMASI GEREKENDEN DAHA DÜŞÜK) FİYATTAN (MÜŞTERİ'YE TESLİMAT ONAYI GÖNDERDİKTEN SONRA DAHİ) SATIŞ İŞLEMİNİ TAMAMLAMA, ÜRÜNÜ GÖNDERME YÜKÜMLÜLÜĞÜNDE OLMAYACAKTIR.

İNTERNET SİTESİNDEKİ FİYATLARA KDV VE VERGİLER DÂHİLDİR, ANCAK TESLİMAT ÜCRETİ DÂHİL DEĞİLDİR VE BU ÜCRET TOPLAM TUTARA EKLENEREK TOPLAM SİPARİŞ ÜCRETİ BELİRLENECEKTİR. FİYATLAR HERHANGİ BİR ZAMANDA DEĞİŞİKLİĞE UĞRAYABİLİR. BU SEBEPLE ÖNCEKİ SİPARİŞLERE İLİŞKİN FİYATLARIN YENİDEN DÜZENLENMESİNE İZİN VERİLMEMEKTEDİR. FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ HATA DURUMU HARİÇ OLMAK ÜZERE, YENİ VERİLEN SİPARİŞLER İÇİN GEÇERLİ OLACAKTIR.

MÜŞTERİ ALIŞVERİŞİ TAMAMLADIĞINDA, SATIN ALMAK İSTEDİĞİ TÜM ÜRÜNLER ALIŞVERİŞ SEPETİNE EKLENİR, SONRAKİ ADIM İSE SİPARİŞİ SONLANDIRMA VE ÖDEME İŞLEMİDİR. BUNU YAPABİLMEK İÇİN, MÜŞTERİ, SATIN ALMA SÜRECİNE İLİŞKİN ADIMLARI İZLEMELİ, HER ADIMDA TALEP EDİLEN BİLGİLERİ TAMAMLAMALI VEYA ONAYLAMALIDIR. AYRICA MÜŞTERİ, SATIN ALMA SÜRECİ BOYUNCA, ÖDEME İŞLEMİ ÖNCESİNDE, SİPARİŞ AYRINTILARINDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

SİPARİŞ TAMAMLANDIKTAN SONRA VE ÖDEMENİN MÜŞTERİ TARAFINDAN TEYİT EDİLMESİNDEN ÖNCE, SATIN ALINAN ÜRÜNE İLİŞKİN TEMEL NİTELİKLERİ, ÜRÜNÜN TÜM VERGİLER DAHİL TOPLAM FİYATI, CAYMA HAKKININ OLDUĞU DURUMLARDA, BU HAKKIN KULLANILMA ŞARTLARI, SÜRESİ, USULÜ VE SATICININ İADE İÇİN ÖNGÖRDÜĞÜ TAŞIYICIYA İLİŞKİN BİLGİLER VEYA İSTİSNAİ OLARAK CAYMA HAKKININ KULLANILAMADIĞI DURUMLARDA, MÜŞTERİ'NİN CAYMA HAKKINDAN FAYDALANAMAYACAĞINA YA DA HANGİ KOŞULLARDA CAYMA HAKKINI KAYBEDECEĞİNE İLİŞKİN BİLGİ SİPARİŞ ÖZETİ ŞEKLİNDE MÜŞTERİ’NİN DİKKATİNE SUNULUR.  AYRICA MÜŞTERİYE SİPARİŞ NUMARASINI İÇEREN BİR EMAİL İLETİLİR. 

ÖDEMELER İNTERNET SİTESİNDE VE UYGULAMALARINDA GÖSTERİLEN ÖDEME YÖNTEMLERİ KULLANILARAK KREDİ KARTLARI VE DEBİT KARTLAR ÖDEME ARACILIĞIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR.

YETKİSİZ ERİŞİMİ ENGELLEYEBİLMEK İÇİN MÜŞTERİ’NİN KREDİ KARTI BİLGİLERİ ŞİFRELENİR. MÜŞTERİ "ÖDEME ONAYI" DÜĞMESİNİ TIKLADIĞINDA, KULLANILAN KREDİ KARTININ SAHİBİ OLDUĞUNU VEYA YASAL HAMİLİ OLDUĞUNU DOĞRULAMIŞ VE ONAYLAMIŞ SAYILIR. KREDİ KARTLARI KARTI VEREN KURUM TARAFINDAN DOĞRULAMALARA VE YETKİLENDİRMELERE TABİDİR; FAKAT MÜŞTERİ’NİN KARTINI VEREN KURUMUN LİNDANİHAN'A ÖDEME YETKİLENDİRMESİ VERMEMESİ HALİNDE HERHANGİ BİR GECİKMEDEN VEYA TESLİM ETMEME DURUMUNDAN DOLAYI LİNDANİHAN YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR VE SÖZLEŞMEYİ TAMAMLAMASI MÜMKÜN OLMAYACAKTIR.

13.FATURA

MÜŞTERİ SİPARİŞİNİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE OLUŞTURDUKTAN SONRA, SİPARİŞİN FATURASI DÜZENLENEREK, BELİRTİLEN SÜRE İÇERİSİNDE FATURA İLE BİRLİKTE ÜRÜNLER GÖNDERİLİR. LİNDANİHAN, FATURA KONUSUNDA, E-FATURA/E-ARŞİV MEVZUATINA UYGUN DİĞER USULLERİN UYGULANMASI HAKKINI SAKLI TUTAR.

14.MÜŞTERİ OLMADAN SATIN ALMA

İNTERNET SİTESİNDE ÜYE OLMADAN ÜRÜN SATIN ALMA ÖZELLİĞİ DE MEVCUTTUR. BU TÜR BİR SATIN ALMA İŞLEMİNDE, MÜŞTERİ’DEN YALNIZCA SİPARİŞİN İŞLENMESİ İÇİN GEREKLİ BİLGİLER İSTENMEKTEDİR. MÜŞTERİ, SATIN ALMA SÜRECİNİ TAMAMLADIĞINDA, KULLANICI OLARAK KAYIT OLMA VEYA KAYIT OLMADAN KULLANICI OLARAK DEVAM ETME SEÇENEKLERİ SUNULUR.

15.KATMA DEĞER VERGİSİ

MER’İ MEVZUAT HÜKÜMLERİ UYARINCA, İNTERNET SİTESİNDEN YAPILAN TÜM SATIŞ İŞLEMLERİ, MÜŞTERİ’NİN ONAYINA TABİ OLAN UYGULANABİLİR NİHAİ MUAFİYETLER HARİÇ OLMAK ÜZERE KATMA DEĞER VERGİSİNE (KDV) TABİDİR.

16.İADE POLİTİKASI

KANUNİ CAYMA HAKKI CAYMA HAKKI

MÜŞTERİ, SÖZLEŞME’NİN KURULMASINI MÜTEAKİP ON BEŞ (15) GÜN İÇİNDE, HERHANGİ BİR NEDEN BELİRTMEKSİZİN, CAYMA HAKKINA SAHİPTİR.

MÜŞTERİNİN CAYMA HAKKINI ZAMANINDA KULLANABİLMESİ İÇİN, LİNDANİHAN@GMAİL.COM ADRESİNE BİR E-POSTA GÖNDEREREK LİNDANİHAN’I BİLGİLENDİRMESİ YETERLİDİR.

MÜŞTERİ, HERHANGİ BİR SORUSU OLMASI HALİNDE, İNTERNET SİTESİNDEKİ İLETİŞİM FORMUNDAN LİNDANİHAN TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞEBİLİR.

 

CAYMA HAKKINI KULLANMANIN SONUÇLARI

MÜŞTERİ’NİN SÖZLEŞMEYİ FESHETMESİ HALİNDE, LİNDANİHAN MÜŞTERİ’YE ÜRÜN VEYA SİPARİŞ TUTARINI İADE EDER.

LİNDANİHAN, MÜŞTERİ’NİN SATIN ALMA İŞLEMİ İÇİN KULLANDIĞI ÖDEME YÖNTEMİNİN AYNISINI KULLANARAK GERİ ÖDEME YAPAR.  MÜŞTERİ, ÜRÜNLERİ LİNDANİHAN TARAFINDAN BELİRLENEN KARGO ŞİRKETİNE, HERHANGİ BİR GECİKME OLMAKSIZIN, ON BEŞ (15) GÜNÜ GEÇMEYECEK ŞEKİLDE İADE ETMELİDİR. MÜŞTERİ, BU ON BEŞ (15) GÜNLÜK SÜRE SONA ERMEDEN ÜRÜNLERİ GERİ GÖNDERMELİ / İADE ETMELİDİR.

MÜŞTERİ, YALNIZCA ÜRÜNLERİN MAHİYETİ, ÖZELLİKLERİ VE İŞLEYİŞİ İÇİN GEREKLİ OLAN HERHANGİ BİR KONTROLÜN ÖTESİNE GEÇEN DEĞER AZALMALARINDAN SORUMLU OLUR.

GENEL HÜKÜMLER

AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLERDEN HERHANGİ BİRİNİN TESLİMATINA İLİŞKİN SÖZLEŞMELERDE MÜŞTERİ CAYMA HAKKINI KULLANAMAZ:

1. MÜŞTERİNİN İSTEKLERİ VEYA KİŞİSEL İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA ÖZEL OLARAK HAZIRLANAN MALLARA İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

2. MALIN TESLİMİNDEN SONRA AMBALAJ, BANT, MÜHÜR, PAKET GİBİ KORUYUCU UNSURLARI AÇILMIŞ OLMASI HALİNDE MADDİ ORTAMDA SUNULAN KİTAP, DİJİTAL İÇERİK VE BİLGİSAYAR SARF MALZEMELERİNE İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

3. TESLİMİNDEN SONRA AMBALAJ, BANT, MÜHÜR, PAKET GİBİ KORUYUCU UNSURLARI AÇILMIŞ OLAN MALLARDAN; İADESİ SAĞLIK VE HİJYEN AÇISINDAN UYGUN OLMAYANLARIN (İÇ ÇAMAŞIR, MAYO VB.) TESLİMİNE İLİŞKİN SÖZLEŞMELER.

MÜŞTERİ, TESLİMAT SONRASINDA, DURUMLARINI, ÖZELLİKLERİNİ VE İŞLEVLERİNİ SAPTAMAK İÇİN ÜRÜNLERİ ELİNE ALARAK KONTROL EDEBİLİR. ÜRÜNLERİ KABUL EDİLEBİLİR ŞEKİLDE ELE ALMA, MAĞAZALARDA MAKUL DÜZEYDE KABUL EDİLEBİLİR BİR SÜREÇTİR. EĞER MÜŞTERİ’NİN GÖZDEN GEÇİRMEK EYLEMİ KABUL EDİLEBİLİR MAKUL DÜZEYİN ÖTESİNE GEÇER VE ÜRÜNLER HASAR GÖRÜRSE YA DA DEĞERLERİ AZALIRSA, BU FARKI LİNDANİHAN, CAYMA HAKKININ KULLANIMI SIRASINDA MÜŞTERİ’YE YAPILACAK GERİ ÖDEMEDEN MAHSUP EDEBİLİR YA DA MÜŞTERİ ÜRÜNLERİN AZALAN DEĞERLERİNE DENK BİR MİKTARI LİNDANİHAN’A ÖDEMEK DURUMUNDA KALABİLİR.

MÜŞTERİ; ÜRÜNLERİ, ORİJİNAL PAKETLERİ, TALİMATLARI VE DİĞER BELGELERİYLE LİNDANİHAN’A İADE ETMELİDİR. HER HALDE MÜŞTERİ, ÜRÜNÜ İADE EDERKEN, ÜRÜN TESLİM EDİLDİĞİNDE ALINAN FATURAYI VEYA E-FATURA/E-ARŞİV MEVZUATININ GEREKTİRDİĞİ İLGİLİ BELGELERİ ÜRÜN İLE BİRLİKTE GÖNDERMELİDİR.

KARGO YOLUYLA İADELER :

MÜŞTERİ LİNDANİHAN’IN BELİRLEDİĞİ KARGO ŞİRKETİ YOLUYLA ÜRÜNÜ KARŞI ÖDEMELİ OLARAK GERİ İADE EDEBİLİR. (LİNDANİHAN’IN BELİRLEDİĞİ KARGO ŞİRKETİ İLE ÜRÜNÜ GÖNDERMEZSE, BÜTÜN KARGO MASRAFLARINI KENDİSİ KARŞILAR. ) MÜŞTERİ, İADE EDECEĞİ ZAMAN, ÜRÜNÜ EN YAKIN YURTİÇİ KARGO ŞUBESİNE GÖTÜRMESİ YETERLİDİR. MÜŞTERİ, ÜRÜNÜ AYNI PAKET İÇİNDE, FATURASI İLE BİRLİKTE GÖNDERMELİDİR.

LİNDANİHAN, ÜRÜNLERİ İNCELEDİKTEN SONRA, ÖDENEN TUTARLARIN GERİ ÖDENMESİ İÇİN MÜŞTERİ’NİN HAKKI OLUP OLMADIĞI HUSUSUNDA MÜŞTERİ’Yİ BİLGİLENDİRECEKTİR. GERİ ÖDEME, CAYMA HAKKI YASAL SÜRESİ İÇİNDE KULLANILDIĞINDA VE İLGİLİ PAKETİ OLUŞTURAN TÜM ÜRÜNLER İADE EDİLDİĞİNDE YAPILIR. GERİ ÖDEME MÜMKÜN OLAN EN KISA ZAMANDA EN GEÇ ON BEŞ (15) GÜN İÇİNDE YAPILIR. GERİ ÖDEME DAİMA SATIN ALMA İŞLEMİNDE KULLANILAN ÖDEME YÖNTEMİ KULLANILARAK YAPILIR.

17.FİKRİ MÜLKİYET HAKLARINA İLİŞKİN KURALLAR

MÜŞTERİ, İNTERNET SİTESİNİN PARÇASI OLARAK SUNULAN BÜTÜN MATERYAL VE İÇERİKTEKİ TELİF HAKKININ, TİCARİ MARKALARIN VE DİĞER BÜTÜN FİKRİ MÜLKİYET HAKLARININ DAİMA LİNDANİHAN’A VEYA YETKİLİ ARACILARINA AİT OLDUĞUNU KABUL EDER.

MÜŞTERİ’NİN, SUNULAN İÇERİĞİ YALNIZCA AÇIK ŞEKİLDE LİNDANİHAN’IN VEYA YETKİLİ ARACILARININ YETKİLENDİRDİĞİ ŞEKİLDE KULLANMASINA İZİN VERİR. BU MÜŞTERİ’Yİ HERHANGİ BİR SİPARİŞİN VEYA SÖZLEŞME BİLGİLERİNİN BİR KOPYASINI ALMAK İÇİN GEREKLİ OLDUĞU ÖLÇÜDE İNTERNET SİTESİNİ KULLANMAKTAN ALIKOYMAZ.

18.VİRÜSLER, SANAL KORSANLIK VE DİĞER SİBER SUÇLAR

MÜŞTERİ, VİRÜS, TROJAN, SOLUCAN, MANTIK BOMBALARI VEYA KÖTÜ AMAÇLI YA DA TEKNOLOJİK AÇIDAN ZARARLI OLAN DİĞER MATERYALLERİ BİLEREK YÜKLEYEREK BU İNTERNET SİTESİNİ KÖTÜ KULLANIMINDAN KAÇINMAYI TAAHHÜT ETMEKTEDİR. MÜŞTERİ, BU İNTERNET SİTESİNE, BU İNTERNET SİTESİNİ BARINDIRAN SUNUCUYA VEYA İNTERNET SİTESİYLE İLGİLİ HERHANGİ BİR SUNUCU, BİLGİSAYAR VEYA VERİ TABANINA YETKİSİZ ERİŞİM İLE GİRMEYE ÇALIŞMAYACAKTIR, SİSTEMİ ENGELLEMEYECEK, BOZMAYACAK, VERİLERİ YOK ETMEYECEK VEYA DEĞİŞTİRMEYECEKTİR.

MÜŞTERİ, HİZMET REDDİ SALDIRISI VEYA DAĞITILMIŞ HİZMET REDDİ SALDIRISI YOLUYLA İNTERNET SİTESİNE SALDIRMAYACAĞINI TAAHHÜT EDER. İŞBU HÜKMÜN İHLALİ HALİNDE, MÜŞTERİ GEÇERLİ MEVZUATLARA GÖRE CEZAİ İŞLEME TABİ BİR SUÇ İŞLEMİŞ OLABİLİR. LİNDANİHAN, BU TÜR HERHANGİ BİR İHLALİ İLGİLİ ADLİ VE İDARİ MERCİLERE BİLDİRİR VE SANAL KORSANIN KİMLİĞİNİ AÇIĞA ÇIKARMAK İÇİN İLGİLİ KURUM İLE İŞBİRLİĞİ YAPAR. BENZER ŞEKİLDE, BÖYLE BİR İHLAL DURUMUNDA, MÜŞTERİ’NİN BU İNTERNET SİTESİNİ KULLANMA HAKKI HEMEN SONA ERER.

LİNDANİHAN, MÜŞTERİ’NİN BİLGİSAYARINA, EKİPMANINA, İNTERNET SİTESİNİ KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN VERİLERE VEYA MALZEMELERE TEKNOLOJİK OLARAK ZARAR VEREN HERHANGİ BİR HİZMET REDDİ SALDIRISI, VİRÜS VEYA DİĞER YAZILIM VE MALZEMELERDEN KAYNAKLANAN YA DA BU İNTERNET SİTESİNİN YÖNLENDİRDİĞİ BU TÜR İÇERİKLERİN İNDİRİLMESİNDEN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR KAYIP VEYA ZARARDAN SORUMLU TUTULAMAZ.

19.İNTERNET SİTEMİZDEN BAĞLANTILAR

LİNDANİHAN’IN İNTERNET SİTESİNDEN ÜÇÜNCÜ TARAF İNTERNET SİTELERİNE VEYA MALZEMELERİNE BAĞLANTILAR OLABİLİR; BU BAĞLANTILAR YALNIZCA BİLGİ VERME AMAÇLIDIR VE BU İNTERNET SİTELERİNİN VEYA MALZEMELERİN İÇERİKLERİNİN KONTROLÜ VEYA SORUMLULUĞU LİNDANİHAN’A AİT DEĞİLDİR. BENZER ŞEKİLDE, BU TÜR BAĞLANTILARIN KULLANIMINDAN KAYNAKLANABİLECEK HERHANGİ BİR KAYBIN VEYA ZARARIN YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ LİNDANİHAN ÜSTLENMEZ.

20.YAZILI İLETİŞİM

MER’İ MEVZUAT, LİNDANİHAN’IN MÜŞTERİ’YE GÖNDERDİĞİ BAZI BİLGİLERİN VE İLETİLERİN YAZILI OLMASINI GEREKTİRMEKTEDİR. MÜŞTERİ, İNTERNET SİTESİNİ KULLANDIĞINDA, LİNDANİHAN İLE İLETİŞİMİN TEMELDE ELEKTRONİK OLARAK YAPILACAĞINI KABUL EDER. MÜŞTERİ’YE E-POSTA YOLUYLA ULAŞARAK VEYA İNTERNET SİTESİNE BİLDİRİMLER KOYARAK LİNDANİHAN, MÜŞTERİ’Yİ BİLGİLENDİRİR. MÜŞTERİ SÖZLEŞME UYARINCA, İŞBU ELEKTRONİK İLETİŞİM YÖNTEMİNİ KABUL ETTİĞİNİ VE MÜŞTERİ’YE ELEKTRONİK OLARAK SUNULAN TÜM SÖZLEŞMELERİN, BİLDİRİMLERİN, BİLGİLERİN VE DİĞER İLETİŞİM YÖNTEMLERİNİN BU İLETİŞİM KANALLARININ YAZILI OLMASINI GEREKLİ KILAN HERHANGİ YASAL GEREKLİLİKLERE UYGUN OLDUĞUNU BEYAN EDER. BU KOŞUL MÜŞTERİ’NİN YASAL HAKLARINIZI ETKİLEMEZ.

21.BİLDİRİMLER

LİNDANİHAN’A SUNULAN BÜTÜN BİLDİRİMLER YAZILI OLARAK YAPILMALIDIR. MÜŞTERİ, SİPARİŞ VERİRKEN SUNDUĞU E-POSTA YA DA SMS YOLUYLA LİNDANİHAN’IN MÜŞTERİ’YE BİLDİRİMDE BULUNABİLECEĞİNİ AÇIKÇA KABUL VE BEYAN EDER.

22.HAKLARIN VE YÜKÜMLÜLÜKLERİN DEVRİ

LİNDANİHAN VE MÜŞTERİ ARASINDAKİ BU SÖZLEŞME, LİNDANİHAN VE MÜŞTERİ’Yİ, AYRICA ONLARIN HALEFLERİNİ BAĞLAYACAKTIR. MÜŞTERİ, ÖNCEDEN YAZILI RIZA ALMAKSIZIN, SÖZLEŞMEYİ VE ONDAN DOĞAN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ (GARANTİ HARİÇ) DEVREDEMEZ, ATAYAMAZ, BAŞKASININ SORUMLULUĞUNA VEREMEZ VEYA YÖNLENDİREMEZ. LİNDANİHAN, SÖZLEŞME SÜRESİ İÇERİSİNDE, HERHANGİ BİR ZAMANDA, SÖZLEŞMEYİ, SÖZLEŞMEDEN DOĞAN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ DEVREDEBİLİR, ATAYABİLİR, ALT-YÜKLENİCİYE VEREBİLİR VEYA YÖNLENDİREBİLİR. KUŞKUYA MAHAL BIRAKMAMAK İÇİN, BU TÜR DEVİR, ATAMA, GÖREVLENDİRME VEYA YÖNLENDİRMELER TÜKETİCİNİN YASAL VE SÖZLEŞME DÂHİLİNDEKİ HAKLARINI ETKİLEMEZ YA DA LİNDANİHAN’IN MÜŞTERİ’YE AÇIKÇA VEYA DOLAYLI OLARAK VERMİŞ OLABİLECEĞİ GARANTİ VEYA TEMİNATLARI İPTAL ETMEZ, AZALTMAZ YA DA SINIRLANDIRMAZ.

23.MÜCBİR SEBEPLER

LİNDANİHAN’IN KONTROLÜ DIŞINDA MEYDANA GELEN VE İŞ BU SÖZLEŞME DÂHİLİNDEKİ YÜKÜMLÜLÜKLERİNDEN HERHANGİ BİRİNİ GERÇEKLEŞTİREMEMESİNE VEYA GECİKTİRMESİNE NEDEN OLAN VE BU İTİBARLA SÖZLEŞME TAHTINDA MÜCBİR SEBEP OLARAK ADDOLUNACAK OLAYLARDAN LİNDANİHAN SORUMLU VEYA YÜKÜMLÜ TUTULAMAZ. LİNDANİHAN’IN KONTROLÜ DIŞINDAKİ OLAYLAR, MAKUL KONTROLÜN ÖTESİNDEKİ EYLEM, OLAY, GERÇEKLEŞMEME, ÇIKARILMA VEYA KAZALARI İÇERİR VE ÖZELLİKLE ŞUNLARI (SINIRLAMA OLMAKSIZIN) KAPSAR:

1. GREVLER, LOKAVTLAR VEYA DİĞER ENDÜSTRİYEL EYLEMLER.

2. SİVİL KARGAŞA, İSYAN, İŞGAL, TERÖRİST SALDIRISI VEYA TERÖR SALDIRISI TEHDİDİ, SAVAŞ (İLAN EDİLMİŞ OLSUN VEYA OLMASIN) VEYA SAVAŞ TEHDİDİ VEYA SAVAŞ HAZIRLIĞI.

3. YANGIN, PATLAMA, FIRTINA, SEL, DEPREM, ÇÖKME, SALGIN VEYA DİĞER DOĞAL AFETLER.

4. DEMİRYOLLARI, DENİZ YOLLARI, HAVA YOLLARI, MOTORLU TAŞITLAR VEYA DİĞER KAMU VEYA ÖZEL NAKLİYE ARAÇLARININ KULLANIMININ İMKÂNSIZLIĞI.

5. KAMU VEYA ÖZEL SEKTÖR TELEKOMÜNİKASYON AĞLARININ KULLANIMININ İMKÂNSIZLIĞI.

6. HERHANGİ BİR HÜKÜMETİN EYLEMLERİ, KARARNAMELERİ, MEVZUATLARI, YÖNETMELİKLERİ VEYA KISITLAMALARI.

7. HERHANGİ BİR KARGO, POSTA VEYA İLGİLİ DİĞER NAKLİYE İŞLERİNDE GREV, ÇÖKME VE KAZALAR. HERHANGİ BİR SÖZLEŞME DÂHİLİNDEKİ LİNDANİHAN’IN HERHANGİ BİR YÜKÜMLÜLÜĞÜ, KONTROLÜ DIŞINDAKİ OLAY DEVAM ETTİĞİ SÜRECE ASKIYA ALINIR VE BU DÖNEM LİNDANİHAN’IN YÜKÜMLÜLÜĞÜ YERİNE GETİRME SÜRESİNE EKLENİR. LİNDANİHAN, KONTROLÜ DIŞINDAKİ OLAYI SONLANDIRMAK VEYA SÖZLEŞME DÂHİLİNDEKİ YÜKÜMLÜLÜKLERİNE KONTROLÜ DIŞINDAKİ OLAYA RAĞMEN GERÇEKLEŞTİREBİLMESİNİ SAĞLAYACAK BİR ÇÖZÜM BULMAK İÇİN BÜTÜN MAKUL ÇABAYI GÖSTERECEKTİR.

24.FERAGAT

LİNDANİHAN’IN SÖZLEŞME SÜRESİNCE, MÜŞTERİ’NİN SÖZLEŞME VEYA DİĞER HÜKÜM VE ŞARTLAR DAHİLİNDEKİ YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN HERHANGİ BİRİNİN TAM PERFORMANSINI GERÇEKLEŞTİRMESİNİ SAĞLAYAMAMASI VEYA SÖZLEŞME DAHİLİNDEKİ HAKLARINI VEYA YASAL YOLLARI KULLANAMAMASI, BU HAKLARDAN VEYA YASAL YOLLARDAN FERAGAT ETTİĞİ VE MÜŞTERİ’NİN BU YÜKÜMLÜLÜKLERE UYMAKTAN MUAF OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ. HERHANGİ BİR TEMERRÜTTEN FERAGAT, SÖZLEŞME VEYA KOŞULLARDAN KAYNAKLANAN SONRAKİ TEMERRÜTLERDEN FERAGAT TEŞKİL ETMEZ. FERAGAT OLDUĞU AÇIKÇA BEYAN EDİLMEDİĞİ VE YUKARIDAKİ BİLDİRİMLER BÖLÜMÜNDEKİ PARAGRAFA UYGUN OLARAK YAZILI ŞEKİLDE İLETİLMEDİĞİ MÜDDETÇE İŞBU KOŞULLARIN HİÇBİRİNDEN FERAGAT EDİLMİŞ SAYILMAZ.

25.BÖLÜNEBİLİRLİK 

İŞBU KOŞULLAR VEYA SÖZLEŞMENİN HERHANGİ BİR HÜKMÜ, HERHANGİ BİR YETKİLİ KURUM TARAFINDAN GEÇERSİZ, KANUNSUZ VEYA YÜRÜTÜLEMEZ OLARAK BELİRLENİRSE, SÖZ KONUSU ŞART, KOŞUL VEYA HÜKÜM KALAN ŞART, KOŞUL VEYA HÜKÜMLERDEN AYRILIR VE KALAN KISIM HUKUKUN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLARAK KALIR.

26.KOŞULLARDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKIMIZ

LİNDANİHAN, ZAMAN ZAMAN BU KOŞULLARI GÜNCELLEME VEYA ÜZERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR. MÜŞTERİ, BU İNTERNET SİTESİNİ KULLANDIĞINDA VEYA LİNDANİHAN’TAN ÜRÜN SİPARİŞ ETTİĞİNDE YÜRÜRLÜKTE OLAN İLKELERE VE KOŞULLARA, BUNLARDA BİR DEĞİŞİKLİK YAPILMADIĞI MÜDDETÇE TABİİ OLUR.

KOŞULLAR VEYA GİZLİLİK BEYANINDA HUKUKA VEYA HÜKÜMETİN YETKİLİ ORGANINA GÖRE YAPILAN HERHANGİ BİR POTANSİYEL DEĞİŞİM, ÖNCEDEN MÜŞTERİ TARAFINDAN YAPILAN SİPARİŞLER İÇİN DE GEÇERLİ OLACAKTIR. BU DEĞİŞİKLİK MÜŞTERİ’NİN YASAL HAKLARINI ETKİLEMEZ.

27.YETKİLİ MAHKEME

LİNDANİHAN ZAMAN ZAMAN BU KOŞULLARI GÜNCELLEME VEYA ÜZERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR. İNTERNET SİTESİNİN KULLANIMI VE BU İNTERNET SİTESİ YOLUYLA ÜRÜNLERİN SATIN ALINMASINA DAİR SÖZLEŞMELER, TÜRKİYE CUMHURİYETİ KANUNLARINA TABİ OLACAKTIR. İNTERNET SİTESİNİN KULLANIMINDAN VEYA BÖYLE BİR SÖZLEŞMEDEN DOĞAN VEYA ONUNLA ALAKALI HERHANGİ BİR ANLAŞMAZLIK, TÜRKİYE MAHKEMELERİNİN YARGI YETKİSİNE TABİDİR. LİNDANİHAN İLE MÜŞTERİ ARASINDAKİ SÖZLEŞMEYE İLİŞKİN BİR ANLAŞMAZLIK DOĞARSA, MÜŞTERİ YETKİLİ TÜKETİCİ MAHKEMESİNE VEYA TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE GEREKLİ BAŞVURULARI YAPABİLİR. İŞBU MADDEDEKİ HİÇBİR ŞEY MÜŞTERİ’NİN BU HUSUSTAKİ YASAL HAKLARINI ETKİLEMEZ.

28.GERİ BİLDİRİM

MÜŞTERİ’NİN YORUMLARI VE GERİ BİLDİRİMLERİ LİNDANİHAN İÇİN ÖNEMLİDİR. MÜŞTERİ TÜM GERİ BİLDİRİM VE YORUMLARI LİNDANİHAN’A İLETİŞİM FORMU VEYA LINDANIHAN@GMAIL.COM ADRESİNDEN E-POSTA YOLUYLA GÖNDEREBİLİR.

bottom of page